A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mendimi Im!

Me kalimin e viteve!
Njeriu o do nxeje o do leje!
Sprova, pengesa, mendime pafund,
Por…mendimin qe kam ne koke!
Asgje nuk ma tund!
Mendimi eshte si flladi I lehte
I pranveres ne nje nate –dite te qete.
Mendimi qe ka ne vetvete
Drejtesine , miresine
Paqen, dashurine
Sa e lumtur eshte jeta kur
Lind, jeton dhe ngelesh ne pasterti.

Valentina Llapri( dt. 14.05.2016)

nje dite e bukur me diell fantastik!

- poem written by Valentina Llapri


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019