A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Çast

Çast , perëndimi,
momenti kur qielli bëhet
Portokall.
Dielli shkon në drejtimin e tij,
hëna qe nga large
e shikon plotë mall.

Cast Perëndimi
qielli përskuqet
dhe dielli ikën larg…
Natyra e vështron
me admirim lëvizjen e tij,

së paku të nesërmen
do të dali prapë.

Valentina Llapri.
18 korrik 2016, kuçovë

- poem written by Valentina Llapri


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019