Tema: Poezi Për Natyrën

Çast

Çast , perëndimi,
momenti kur qielli bëhet
Portokall.
Dielli shkon në drejtimin e tij,
hëna qe nga large
e shikon plotë mall.

Cast Perëndimi
qielli përskuqet
dhe dielli ikën larg…
Natyra e vështron
me admirim lëvizjen e tij,

së paku të nesërmen
do të dali prapë.

Valentina Llapri.
18 korrik 2016, kuçovë

- poezi nga Valentina Llapri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14