A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Gëzim

Distancohem

Distancohem nga idete e turrbullta,
dua te qendroje ne mengjeset e skuqura.
Nga dielli i mire ai qe kurre s'tye djege,
nga zogjte kengetare
qe embel me zgjojne cdo mengjes.

Valentina Llapri (01.02.2014)-Kucove

- poem written by Valentina Llapri


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019