Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Pak Shpresë

Pak shpresë për ty o vendi im,
E di?- tek ty unë kam shumë besim.
Se je i mirë dhe i begatë,
Se je e mençur, moj tokë e artë.
Pak dritë për ty o toka ime,
se s’dua të shoh , trishtim në sy,
i ke të tëra që t’jesh e lumtur.
Betohem sot , për ‘kta dy sy!.

(25 shtator 2016)- Kuçovë

- poezi nga Valentina Llapri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  10

Komente mbi këtë krijim