Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë


Me E Madhja Dashuri

Oh diell diell diell.
Ti je vec jete, drite dhe gezim.
Ti ske urrejtje ne gjoksin tend
Por ke vec paqe dhe dashuri.


Oh diell, diell diell
Sa fjale qe thuren , vetem per ty..
Dalin nga shpirti i cdo poeti,
Se ti je me e madhja
Dashuri.

Valentina (19/03/2017)

- poezi nga Valentina Llapri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim