Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Vjeshtën


Vjeshtes

Sa nostalgjike qenka bere sonte vjeshta,
Me flokrat e arte mbeshtjelle prapa kokes,
Karfica e madhe , i shkelqen nga pas,
Qenka e menduar , kjo vjeshta e arte.


Se erdhi pranvera, prandaj vjeshta hesht!
Pak e menjanuar, ne qoshe rri dhe prêt.
Dimri i rri afer, edhe e veshtron
Me syte e ftohte , perpiqet qe ta ngrohe…


Po qesh ti moj vjeshte, qesh ,mos rri dhe hesht,
Lere dhe pranveren qe te buzeqeshe!!
Hiqe xhelozine, ate te mallkuar,
Qe te tera stinet , jeni si uje bekuar.


13/03/2017

- Poezi nga Valentina LlapriZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  11

Komente mbi këtë krijim