Tema: Poezi Për Natyrën

Dielli Zbriti Ngadalë

Dielli zbriti ngadalë - ngadalë
Mbi malet dhe fushat, me nuancë e rrallë.
Kodrave ua zbukuroi fytyrën
Fushat i stolisi,
me buzëqeshje
E mbushi krejtë hapësirën.

- poezi nga Valentina Llapri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11