Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Rendje

Ndale o det tërbimin!
Bëhu pak i butë,
Mbroje pra njerëzimin...
zbuti të dy sytë.

Dhe ju stuhi të marra,
që s'paski mëshirë!
qenki vënë në gara!
ta zhdukni njerinë!

Oh moj kohë e vrrullshme...
që ikën pa ardhur!
plotë lajme të bujshme...
dalur e padalur...

(19/01/2018)-Kuçovë

- poezi nga Valentina Llapri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente mbi këtë krijim