Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Natyrën

Çudi!

Shoh natyrën dhe trishtohem…
Gjithçka po shkatërrohet.
Njeriu po i largon edhe zogjtë kengetarë
që sillnin vec lumturi e gëzim te paparë!
Përse vallë??
Ç’po ndodh keshtu,
Zjarr ndër pyje gjithashtu,
Hedh sytë andej..
Hedh sytë këndej
një re e turrbullt
kërkon të na mbërrthejë.
Trishtohem sepse
pa natyrën...
do humbasë edhe vetë njeriu!.
Por ai k;të gjë nuk e kupton,
Rendja pas kotësirash
mendjen ja turbullon
Çudi!!

27 gusht 2019

- poezi nga Valentina Llapri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim