A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

Ah , - Kjo Paraja!

Ah , kjo paraja e mallkuar,
Per te behen luftera
E trutharet rrine zgjuar.
Po pse xhanem!!
Sa shume qe e duan!!!!!
Ajo vec te plak
E te le naten zgjuar
Ah kjo paraja e terbuar!.
Qe I zbehu ndjenjat
E beri njeriun
Robot te terbuar
Po sa shume xhanem
Qe e duan!!!
Japin e marrin
E rrine tere naten zgjuar
Valentina
9 shkurt 2013

- poem written by Valentina Plaku


- Submitted by fotovali -

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019