Tema: Poezi Për Babain

Bore E Pare

Bore e pare
Ja ku ra dhe bora e pare,
Ne gezuam si femije,
Dolem te gjithe ne oborr,
dhe po luanim me debore
Bardhesi kishte pafund,
Nje dekor vertet I bukur,
Dhe nene Leta kati I dyte,
Sec na shihte shume te lumtur.
Ajo dukej sikur thoshte
Do te zbres dhe une aty,
Bore e pare pas gjithe keto vitesh
Po si ra valle ? sa cudi!?

- poezi nga Valentina Plaku


- Poezia u dërgua nga fotovali -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2