Valmir Fazliu Poezi
Valmir Fazliu

Tema: Poezi Dashurie


Arcturus

S'eshte parfum.
Eshte aroma e lekures tende te bute
Qe era sjell ne Maj kur fryen lehte
S'rreze mengjesi, jo
Eshte shkelqimi i buzeqeshjes qe
Reflekton nga ty.

Dhe ne shpirt drita m'thyhet
Atehere mallin se fsheh dot
Je atje larg qe rri pas qiellit
Sikur Hene a nje brilant
Por une e di...

Shpirti im njeh
Madheshtine e shpirtit tend
Atehere...
Kur buzet me mpleksen
Mbi buzet
E tua...

Valmir Fazliu

- Poezi nga Valmir Fazliu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Valmir Fazliu


Komente 0