Valmir Fazliu Poezi
Valmir Fazliu

Cantilena

Rrezja e parë në mëngjes
butsisht ledhatoj bulevardin tonë
aty ku zemra të rrihte fort
e mua sa pak më ikte malli

dhe larg në qytet duken
hapat e tu hyjnorë
krismën e takave tua
sa afër e ndjej

Vendi ku sensuale qëndroje
aromen e parfumit tënd ende mbanë
në pllakë të mermert
emrat tonë të shkruar
trishtimi kish mbuluar
njësoj si kohën
agonia e pritjes

dhe rreshqiti si kristal i egër
siluetë nga syri yt kaltër
lot i vetëm vetmie
hieshem t'preku buzën e butë
e mjerisht mbeti kujtim

- Poezi nga Valmir Fazliu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Valmir Fazliu


Komente 0