Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vasillaq Gremi - Kenge Per Ali Kalin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Ali Kalin".
3. Video është e këngës "Kenge Per Ali Kalin", por nuk këndohet nga Vasillaq Gremi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vasillaq Gremi - Kenge Per Ali Kalin  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Video Produksioni:

Shqipja Master

Komente

Asnjë Koment

23/02/2011

2011-02-23T22:27:24+00:00Eshte nje ode atje mes pyllit
e fresket si drite e yllit
ditet o mbushur me kenge
netet vesuar argjende. (x2)

Refreni

Kush i pret njerezit ashtu
me nje kal ulur ne gju
bujari kush di te fali
nje fisnik si ali kali. (x2)

Bukur eshte ne oden tende
cdo fjal jotja fjale zemre
por pa shkelur shpirtin brenda
trasheguar nga babe e nena.(x2)

Refreni

Kush i pret njerezit ashtu
me nje kal ulur ne gju
bujari kush di te fali
nje fisnik si ali kali. (x2)

C'ta thote fjalen e pa thene
dora permbi zemer vene
qofsh perher nje mik nje shoke
dhe gjithmone me oden plot. (x2)


Më Shumë Këngë Nga Vasillaq Gremi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet