Vaso Dushi Poezi
Vaso Dushi

Tema: Poezi Dashurie


Flokët Kaçurelë

Një kaçurelse pata,
Dikur mike të vjetër,
Tani ne shtrat,më zë nata,
Me një kaçurelse tjetër..

Dhe shpesh,mendja më ngel..
Rastësi është apo çfarë?
Që ato flokë kaçurelë,
I kam dashur,si i marrë?!

Një kaçurelse pata,
Dikur ne zemrën time,
Tani,me tjetër ,më zë nata,
Me flokë,plot dallgëzime!

- Poezi nga Vaso Dushi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0