Vaso Dushi Poezi
Vaso Dushi

Tema: Poezi Dashurie


Një Lule Maji

Ç'lule të bukura mblodhe,
Një ditë maji në lëndinë..
Mbi prehër pastaj mu hodhe,
Një lule më dhe për kujtim..!

Lulen akoma mbaj në dhomë,
Që më fali dorë e saj!
E freskët më duket,e njomë,
Jetë merr në çdo maj..

- Poezi nga Vaso Dushi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0