A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Vite Që Shkuan

V-vite që më shkuan për hiç,
A-asgjë s'bëra,të hajrit,
S-sorollatem e dehem me miq,
O-o strukem e fle pranë zjarrit!

D-dashuri që ikën..vetmi!
U-u tha shpirti im,u shua,
Sh-shtirem akoma si një qejflli,
I-i them ndonjë vajze:të dua!

- poezi nga Vaso Dushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  17

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019