Vaso Dushi Poezi
Vaso Dushi

Tema: Poezi Dashurie


Çiftet Në Park

E thjeshtë,s'do shumë mënd,
Është ora,për takime,
Dhe parkun,kanë këtë vënd,
Si strofkë të fshehtë,intime!

Të heshtur,çiftet shkojnë,
Avash,pa rënë në sy,
Në park puthen,dashurojnë,
Ca ketu e ca aty...

Një vajzë,mori guxim,
Dashurinë e parë,
E la diku,si kujtim,
Atje përmbi bar!

Një tjetër,me "përvojë"
Hiç fare,nuk ka frikë,
Se dikush,për të do thojë:
"e sheh,ç'femër e ligë!"

Një tjetër,kur e ndesh,
Sytë ul,e turpëruar,
Edhe skuqet vesh më vesh:
Të shoqin ka tradhtuar!

Dhe në park përsëri,
Në segret do të vijnë,
Me ca bëjnë dashuri,
Cave faqen ua nxijnë..

Dhe vazhdon,kjo histori
Shumë vijnë për takime,
Ndonjë herë,kushedi!?
Do sjell fshehtas miken time!

- Poezi nga Vaso Dushi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0