Vaso Dushi Poezi
Vaso Dushi

Tema: Poezi Dashurie


Lermë Të Hyj

Hape derën,që të hyj
Këtu jashtë,ti mos më lër,
S'ka kjo natë,as hënë,as yj
Akull është botë e tërë!

Hape zemrën,veç për mua,
Dhe po pate mik të vjetër,
Nxirre jashtë,se nuk dua,
Të të ndaj,me ndonjë tjetër!

- Poezi nga Vaso Dushi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0