A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Trishtim!

Jashtë u kthye shiu,
Dhe era,drurët tund
Shpirtin ma përpiu
Trishtimi i pafund!

Mbrëmja,si me krahë,
Më pushton,më rrok
Mendimi,mëshirë s'ka!
Më çukit si zog!

Dhe bota fundoset,
N'errësirë,në terr
Trishtimi,që nuk soset
Mendimi që më therr!

- poezi nga Vaso Dushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019