Vaso Dushi Poezi
Vaso Dushi

Tema: Poezi Dashurie


Moj Mike

Ah,moj mike,në shtrat
Ti mua,po më çmend..
Do e kujtoj gjatë
Këtë ditë,këtë vend!

Me tjetër,kur të jem
Do të kërkoj me sy
Dhe do ta puth të renë,
Siç të puthja ty!

Dhe ndoshta,i zhgënjyer
Do të mbetem,më pas
Ndonjë,do ta kem fyer
Si ti,kur e thërras...

Por vitet,s'të fshijnë
Kujtimi,gjallë rri!
Të tjerat,shkojnë e vijnë
Në zemër,më mbete ti!

- Poezi nga Vaso Dushi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0