A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

I Lirë Si Zog

Zogjtë nisën të këndojnë,
Fletët dridhen nëpër pemë,
Nga gjumi,më zgjojnë
Mendimet që më flenë!

Mendoj,çdo ish jeta
Pa një çikë paqe,
Nën gjethet e blerta,
Mbi barin,në parqe!

I vetëm,mënjanuar
Nga kjo jetë bosh,
Prej zogjve,rrethuar
Të rrish,të ëndërrosh!

Të humbësh,jashtë botës
Një çast,në qetësi
Larg ligjeve të tokës,
Si zog,në liri!

- poem written by Vaso Dushi


Choose star rating

Rating:  3.3 / Votes cast:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019