Vaso Dushi Poezi
Vaso Dushi

Tema: Poezi Dashurie


Burgu I Zemrës

Në zemër të mbylla,si rojë
Dhe zemrës kyç i vura vërtet,
Je si në burg tani,s'të lëshoj
Dhe çelësat i hodha në det!

Por ty,jetë e burgut,të çmend
Pas hekurash,mbyllur,dot s'rri
Dhe fshehtas,diku nga një vend
Një ditë si shkove,nuk di!

Zemra akoma mbyllur rri,
Tamam,ashtu siç e le
Dhe derën s'e hap më njeri,
Dhe kyçi ende varet atje!

- Poezi nga Vaso Dushi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0