A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Shqiponjat

Q' ndodhi me armiqt që u zgjuan
Me trimat tanë u ngatërruan
Me gjakun kuq e zi
Me shqipet e vatanit

Gjaku shqiptar i tyre
U derdh për këtë shqiptari
Jetën e tyre e dhuruan
Për këté tokë u flijuan.

- poezi nga Veli Aliu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  6Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019