Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Vellezerit Gashi - Ditelindja E E Kosoves

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ditelindja E E Kosoves".
3. Video është e këngës "Ditelindja E E Kosoves", por nuk këndohet nga Vellezerit Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Gashi - Ditelindja E E Kosoves  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.6 / Votuan:  5

Komente

1 🔥

06/11/2010

2010-11-06T08:41:26+00:00jam prizreni historik
ne kuvende gjithmone stoik
ne furtune e ne beteja
nuk me theu kurr rrufeja
tok luftuam brez pas brezi
qe i lir t'frymoje qyteti

unë jam llap bri kufiri
dite as nat nuk m'fjeti syri
shqipet n'male kur sulmonin
qetat serbe i shpartallonin
bri kufiri gjithmon ruaj
mos m'shkel dheun kembe e huaj

Ref(2)

sot ditelindjen ne kemi
eni tok kenges tia themi
hidhet vallja e liris
valon flamuri i pavarsise

jam shqiperia nena juaj
s'ju le kurre nen thunder t'huaj
nene e bije t'gjithe jemi bashke
s'ka q'na bene kush brenda e jashte
lot i femijeve te qel plage

kur i ke ne tym e flake
bij e bija me dexhoni
per ju fola si ciceroni
t'ju he ate fustan t'roberis
E t'ju vesh flamur t'lirise


Ky tekst u dërgua nga Albinot Blakqori
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet