Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Lleshi - Vdekja E Nuses Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  8

EEEEEEEeeeuuuu Ne mirdit dy shpija rodit
zun miqsi per mot mas motit
djali e vajza prej njaj ane
u martun me ni dasem tmadhe
thirren krushq thirren dasmor
tan bajraqet po na i ftojn
erdhi nusja me duvak
12 sofe u shtrun nkonak
e merr fjalen krushku i par
cdo bajrak nga 1 kangtar
me rradh fiset kuvendojn
mirditor qe mir po knojn
si vetima djemt e ri
shperndajn mezet me raki
ne oborr dhanderri me nusee

oOOOOOOOO

nji zambak oo me nji lulkuqeee

EEEEEEEeeeuuuu shum pak dit o pasi ban dasmen
djali ban kuvend me baben
un do nisem per greqi
se kur kthej fort mir se di
do ta marr nusen nkurbet
do shkoj malit shteg pa shteg
Jo bre bir se do te vrasin
ska besn'grekun ma sa ngjaksin
me marr nusen mos u ngut
heeeeuuu veq me letra o je i sigurt eee

EEEEEEEeeeuuuu ateher djali o jua dha doren
nana e baba o e percollen
a ka fjal qe qajn ket dert
nusja n'shpi e vet nkurbet
shkon ne pun puna si prekett
bie ngjum gjumi i tretet
merr nji leter o me shku nshpi
prishi shkrimin loti i tij
Si te kam ty mori nan
po qat nuse si e kam
o mja largo nan pak merzi
heeeeuuu se ndit ma t'bukra e lash n'vetmi ee

EEEEEEEeeeuuuu n'vend qe n'kull me perkund djepin
sot po vuj me shpirt kurbetin
besoj se do tvijn nji dit
qa vujm na mos ta vujn fmit
mue letrat me kan dal
do vi tgjithve dhe tju marr

Kur lexoj nusja kto fjal
lot prej gzimit na ikan dal
cfar ka ndodh n'klet bukuri
ju pren gjunjt spo sheh me sy
pak pa dek na i thot bilbilit
merre rugen drejt mergimit
kur te shkosh ne at kurbet
nusja jote thuj tka vdek
te ka dasht si driten e synit

EEEEEhhheeeeeuuu KA PUSHUEEE O ZEMRA PREJ GZIMIT MOREEE


Ky tekst u dërgua nga xhovi26@live.com

Vellezerit Lleshi - Vdekja E Nuses
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vdekja E Nuses".
3. Video është e këngës "Vdekja E Nuses", por nuk këndohet nga Vellezerit Lleshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Lleshi:


Komente 0