Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vellezerit Mziu - Moj E Majra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj E Majra".
3. Video është e këngës "Moj E Majra", por nuk këndohet nga Vellezerit Mziu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Mziu - Moj E Majra  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Shamija Beqarit"

Komente

Asnjë Koment

31/08/2015

2015-08-31T16:55:14+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj E Majra" kënduar nga Vellezerit Mziu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vellezerit Mziu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Stine. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Refreni:
Moj e mëjra cuca e Prishtinës
A po don me ardh tej me vocin e Dibrës
Je ka rëjtësh, ene laznejtesh
Dije se ste thom 2 her, Ma te mejr ti ske ku gjen
Moj e mëjra cuca e Tirones
A po don me ardh ti, me vocin e Dibronës
Je ka rejtesh ene laznejtesh
Dije se ste thom 2 her

Stine
Un e di qe m'dooonnn, ene me sej ma bon
Ti thejrem n'telefon, se zemra spo duron
Sa her qe ti m'kerkon, koha si kur ndalon
A me kupton largsia t'mundon, largsia t'mundon
Mka bo per vete tipi qe ke, mka bo per vete menja qe ke
Ma e mejra e t'mejrave je, cfardo qe te shkon, shkon, shkon
Je e cilter e shpirtin kristal, ma ke bo mu zemren mal
Kursesi un nuk i haroj, sa her i kujtoj sa her i kujtoj

Refreni:
Moj e mëjra cuca e Prishtinës
A po don me ardh tej me vocin e Dibrës
Je ka rëjtësh, ene laznejtesh
Dije se ste thom 2 her, Ma te mejr ti ske ku gjen
Moj e mëjra cuca e Tirones
A po don me ardh ti, me vocin e Dibronës
Je ka rejtesh ene laznejtesh
Dije se ste thom 2 her

Gbmc
Heee jouu zdi si me ta than, sun m'dalin llafet
Me nuk t'pa perdit,zemra me ndalon
Zdi si me ta than, zdi si me ta than moj cuc, a po heton (Sa e mejr si je)
Oj tej ngela me maqin, ngela me maqin mbas teje tu harxhu benzin
Du me ra n'sej, du tet shof tej
Sun ta thom ni llaf se me iken vrejk e vrejk
M'duket mu, a na kan diktu, se je ma e mejra e s'mund me te refuzu
Me tej jam dashuru me ma mer per ters
Thjesh mundou en fejtu pak ne theks (Sa e mejr si je)
Po du me thon tem ta dish, se jem ma i mejri kot sme thrasin 1shh
Stine (STA&I) voc dibre, kaj do qofsh tej un ta jap si mbas tradite

Refreni:
Moj e mëjra cuca e Prishtinës
A po don me ardh tej me vocin e Dibrës
Je ka rëjtësh, ene laznejtesh
Dije se ste thom 2 her, Ma te mejr ti ske ku gjen
Moj e mëjra cuca e Tirones
A po don me ardh ti, me vocin e Dibronës
Je ka rejtesh ene laznejtesh
Dije se ste thom 2 her

Moj e mejra cuca e prishtines
A po don me ardh tej me vocin e dibres
Je ka rejtesh, ene laznejtesh
Dije se ste thom 2her
Moj e mejra cuca e tirones
A po don me ardh ti, me vocin e dibrones
Je ka rejtesh ene laznejtesh (Sa e mejr si je)

Gbmc

Oj cuc dibre hollu tekhe, kur thom hollu tekhe
Du me dit e kuja je, i drejt si litari n'thes
3 en 3 bojn 5, du me taku sonte jo kur ben gjeli vez
Dibran deri dhe, do tipa thon pse
Ic mos pitni pse se ta thom un ç'tahej
Shkova ka shkova, origjinen se harova
M'njef lagje e re Kameni e Dobrova
Moj e mejra, hajde vec tekhe hajde vec tekhe
Se sen ikish ma teqe, vocat ma te mejr
Ce ku i ke, ce ku i ke ke Gb edhe Stine
Na ke neser na do gjith shqipnia
Po na jena krenar qe jemi nga Peshkopia
Vija vija corapet e mija
O cuna fshinija jonxhen se erdhi policia

Refreni:
Moj e mëjra cuca e Prishtinës
A po don me ardh tej me vocin e Dibrës
Je ka rëjtësh, ene laznejtesh
Dije se ste thom 2 her, Ma te mejr ti ske ku gjen
Moj e mëjra cuca e Tirones
A po don me ardh ti, me vocin e Dibronës
Je ka rejtesh ene laznejtesh
Dije se ste thom 2 her

Moj e mejra cuca e prishtines
A po don me ardh tej me vocin e dibres
Je ka rejtesh, ene laznejtesh
Dije se ste thom 2her
Moj e mejra cuca e tirones
A po don me ardh ti, me vocin e dibrones
Je ka rejtesh ene laznejtesh (Sa e mejr si je)

*SA E MEJR QONKE MËJ*Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Mziu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë