Tema: Poezi Për Natyrën

Nata

NATA ESHTE E BUKUR
POR EDHE E FRIKSHME
ESHTE E ERRET
DHE E KTHJELLET

NATA NA SJELL
FRIKE DHE
QETESI,TRISHTIM
DHE SHQETESIM

NATA KA HENEN
DHE YJET QE SHKELQEJN
KA HIJET DHE
FANTAZMAT QE NE I UUREJM

NATA ERRESON
DHE NA FRIKESON
NATA NA MBESHTJELL
DHE NA SHQETESON

- poezi nga Venera


- Poezia u dërgua nga Venera Qestaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  105