Më mbaj mend (për 1 muaj)

Venis Agaj

Venis Agaj
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 14 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 21 Dhjetor 2006
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27
Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Venis Agaj është këngëtar. Vazhdon te jetoje ne Gjilan, sa i perket jetes private ai ka nje vella binjak te quajtur Eris dhe jane vetem keta dy ne familjen kater antarshe. Me muzik ka kenduar ne familje si femije, por ne vitin 2015 ka vendosur te marr me seriozitet muziken dhe te futet ne boten e muzikes ngadal dhe me hapa te sigurt. Ka vendosur per here te pare te hyje me kengen "Paqe kerkoj" ne festivalin e pare "Mollekuqja" ku mori qmimin Teksti me i mire dhe ne nje festival tjter ku mori qmimin "Shkolla e muzikes" tani do marre pjese tek "Flaka janarit".

Në Maj 2016, Venis Agaj merr pjesë në Çelesi Muzikor 10 Junior me këngën "Familja Ime".

Në Gusht 2016, Venis Agaj merr pjesë në Kosova Fest Kids 2016 me këngën "Familja Ime".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  fb30402  

Komente

1

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1