Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Vera Laci - A Ja Din Renin Burrnise  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2009

2009-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Oj Xhemile"
I
çka o po i thotë Dema Kadrisë
A ja din rrendin burrënisë
A ja din rrendin burrënisë

O mirë ja di o bre ja kam ditë
Që tri herë o unë për mik jam fik
Që tri herë o unë për mik jam fik

II
Unë jam fik o bre jam o përvlue
Shokë e miq o more i kam provue
Shokë e miq o more i kam provue

Sa pata pula bre dhe o qurrana bre
Pata miq o pata jarana
Pata miq o more pata jarana

III
Një kjo punë o bre i paska do gajle
Zgjidhma mikun mor oxhakzade
Zgjidhma mikun mor oxhakzade

Oxhakzade prej o sojnisë
A ja din more rrendin burrënisë
A ja din more rrendin burrënisë


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Vera Laçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet