A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Vera Laci - Kënga E Ymer Agës


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

15/10/2011

2011-10-15T18:43:59

Song from the album:

"Stop Helmimet"


O Ymer Aga osht martu-e
Sall nji natë ka ndejt me gru-e
I erdh letra për me shku-e
Për me shku djali ushtar-e
Për me mbet nana pa djal-e
Po mor jo, jo mor po

Ti moj nuse sa po më pret-e
Unë po t'pres o për 9 ditë
T'u thaftë goja çfarë po thu-e
Se s'kam rrugë o për 9 ditë
Por kam rrugë o për 9 vjet-e
Po mor jo, jo mor po

O kur ka dal aga n'mejdan-e
Robt e krajlit na e kanë zan-e
S'po u shkon aga n'atë rrobni-e
Mirë tuj nganë e tuj pi-e
Mirë tuj knu me çifteli-e
Po mor jo, jo mor po

Si u mbushën nja 9 vjet-e
Ymer Aga ma s'po flet-e
Po e pyt e bija e krajlit
Ymer Aga ma s'po flet-e
Çiftelisë ma s'po i bjen-e
Po mor jo, jo mor po

O unë kam pa nji andërr t'keqe
Baba vdek nana verbu-e
Shpija kall nusja martu-e
A s'mja çon nji fjalë ti krajlit
Veç nji natë në shpi me m'çu-e
Po mor jo, jo mor po

Ymer Aga çka po m'jep-e
Për te shpija do t'çoj vet-e
Ka dhanë besën në shpi ka shku-e
Nji palë krushq na i ka taku-e
Fill te nusja ai ka shku-e
Po mor jo, jo mor po

O ti moj nuse moj e shkret-e
Ymer Agën a po e njef-e
M'ka pas thanë e zeza nan-e
N'krah të majtë ka nji nishan-e
E ka ngranë gjoku me dham-e
Po mor jo, jo mor po

Sa e kallzon aga nishanin
Nusja e re e heq dullakin
Hajtni krushq ju udhë e mbarë
M'ka pru Zoti burr'n e parë
Ymer Aga rob' i zanë
Po mor jo, jo mor po


Lyrics submited by  arsimdiber
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019