Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Personazhe Të Njohur

I Madhi Laver Bariu

Ahh, kur vdes me nder njeriu,
Ai është Laver Bariu.
Sot bilbili nuk këndon,
Aty në sokakun ton,
Dhe sorkadhja mbi Përmet
Harrojë kërcimin e vet.

Edhe Vjosa mërgimtare,
Në Përmet kërcente valle,
Ai lindi në Permet,
Mjeshtër i melodisë vet.

Ngushellime në familje,
Patriotit zëmres time.
Të priftë paqja ku të vesh,
Legjendar asnjeherë s’vdes.

- poezi nga Veron Hoxhaj


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet