A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mall

A teje tej në një kodrinë
Ku ka mbirë lule beharit
U ula dhe un për brinjë
Të shkruaj rreshtat e mallit

O moj ti toka anëtare
Pse moj pse nuk më le rehat
Me godet në deje gjaku
Kukumjaçkë po rri mbi shtrat.

Ëmbëlsinë e tokës mëmë
Shpirti ma kërkon ne jetë
Këtu në token e mërgimit
Si pjalmin qe kërkon një bletë.

Toka mëmë e lashtësisë
An dhe mban e kombit tim
Me rri thurur e malluar
Si gjalmi qe rri ne shtizë.

- poem written by Veron Hoxhaj


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  1





Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019