A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Mos Harro Moj Dallëndyshe

Mos harro moj dallëndyshe
të më sjellësh pakëz dhe
atje në sqepin e vogël
se kam mall për mëmëdhe.

Mëmëdhe toka shqiptare,
nga thellësia dërgon aromë,
me lundron në deje gjaku
kur fle gjumë me mall më zgjon.

Në mërgim si ferracaku,
në mëmëdhe shqipe me krah
të lutem moj dallëndyshe
pakëz dhe të me sjellësh mua.

- poem written by Veron Hoxhaj


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019