Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shqiperinë Etnike

Mbaje Besën

Mbaje besën, ruaje gjakun
Ruaje ti nënën,Shqipëri,
Mos lejo,as një ta shahin,
Ty flamurin kuq dhe zi.

Ruaj relikat Shqipëtare,
Qe erdhën nga lashtësia,
Se ato tregojnë vendlindjen,
Sa e largët është Shqipëria.

Ruaje gjuhen me te vjetër,
Pastër mirë nga abetarja.
Mos i fusni fjalë të huaja
Se shëmtohet Shqipëtarka.

Ruaj traditën e te parit,
Çkulja këngës ngriu në valle,
Tregoj botes se kush jemi,
Komb me fise Ilirjane

- poezi nga Veron Hoxhaj


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet