A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

Motra

Je gjitheçka per te cilen enderroj
Je misioni me i rendesishem per te cilin frymoj
Je gjëja me e bukur te cilen shikoj
Je mendimi me i bukur te cilin e enderroj
Edhe pse ta them shpesh ti e di sa shume te dua
Edhe pse nganjhere nuk merremi vesh mu me dhembin shqetesimet e tua
Kur te shoh te merzitur zemra me dhemb
Sa te dua? Te dua edhe miljarda here ta them?!
Je bukuri, emocion i veçante
Eh me kot Zoti nuk na krijoj bashke
Je gjak i zemres, misioni i jetes
Je pika baze ne te cilen mbeshtetem
Jam e lumtur qe jemi njesoj, Eh tani qe mendoj
Ato gabime mos pajtimebte kota nga 2minuta
Çfare do qe ndodhe midis nesh, jemi MOTRA fundja

Autor: Vesa. R
12.Oct.2017

- poezi nga Vesa R


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018