Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  174
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Vesa Smolica është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. “Gjeniu i vogël”, edicioni i dytë u organizua në vitin 2006 me një pjesëmarrje më të gjerë dhe me një filtër më të imët ku u përzgjodhën vetëm 60 fëmijë. Në natën e fundit përballën në garën e fundit Glenis Dume e Vesa Smolicën nga Gjakova. Trofeu i gjeniut i shkoi Glenis Dumes për vokalin e jashtëzakonshëm, ndërsa Vesa Smolica u bë protagoniste e mjaft çmimeve të tjera sidomos për cilesitë e vërteta interpretative dhe repertorin e gjerë muzikor ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

The Voice Of Albania

Finaliste në

Gjeniu I Vogel

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Profili

TikTok

Komente

3 🔥

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Vesa Smolica, Vesa Smolnica

Komente 3