Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vida Kunora - Isa Boletini Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Heeej Ty Kosov dhe historia djemt e t'u me dy alltia me te rujt nerin edhe pragun kane dhane jeten e kane fal gjakun Mitrovicë eshte djepi i trimit heroi i popullit Is Boletini.

Pat dhanë prova qysh jep burri kur u ngrite ne Vlore flamuri me 300 djem kosovar,Isa trimi ne kapuc te bardh per me rujt nerin vatanit shkoj për krah te Ismajl Qemalit.

Heeej oj pate than ministri ne Londer Isa Bege te carmatosem,jo minister jo qebesa carmatosem sa te jet jeta per me rujt nerin e londres dy allti ia kam ngjesh shokes.

Me nje allti ne pllam te dores nja dy fjalë prej tane Kosovë kurre s'kem lyp ca s'na takon trollit te parve kot s'na shkon as e falim kujt s'ja lajm per ball djege e shkri tetan

Me shtatë mashkuj e gjaku i tij eeee
E vranisen ne pabesi me dy djem dy nipa te vet o i la te mram o njezet e tete gjaku Ises gjithë na flet eeee brez pas brezi ooo amanet gjer sa te jet o e gjalle tradhetia ngoj fishekun e don alltia gjer sa te jet o e gjalle tradhetia aaa heej ngoj fishekun e don alltia.


Ky tekst u dërgua nga ErdaVida Kunora
Publikimi: 26/11/2018


Vida Kunora - Isa Boletini
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Isa Boletini".
3. Video është e këngës "Isa Boletini", por nuk këndohet nga Vida Kunora.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vida Kunora:


Komente 0