Viki Camaj
Viki Camaj
Viki Camaj
  • Emri i vërtetë:
  • Violeta Camaj
  • Jeton në
  • Podgoricë
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 17 Korrik 1990
  • Horoskopi:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Viki Camaj është këngëtare e njohur. Violeta Lulgjuraj, shkurt Viki, eshte me origjine nga Tojeqi Grude. Viki ka dy vellezer dhe nje moter me te vogel. Karrieren e filloi qe ne moshen 7 vjecare neper koncerte amatore. Ajo ka kenduar kryesisht kenge tradicionale dhe folklorike te Malsise se Madhe dhe eshte krenare per origjinen e saj kreshnike. Ka marre pjese ne Miss Shqiperia 2009 dhe cilesohet si nje nder femrat me te bukura malsore.

Në Maj 2008, Viki merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Diell Ne Zemer".

Në Korrik 2008, Viki (Violeta Lulgjuraj) merr pjesë në Çelësi Muzikor 2 me këngën "Vetëm Sonte Të Vallëzojmë".

Në Dhjetor 2009, Amanda Ujkaj & Violeta Lulgjuraj marrin pjesë në Festivali i 48-të në RTSH me këngën "Vitet Me Te Bukura".

Në vitin 2012, Maria Lajçaj, Viki Lulgjuraj & Amanda Ujkaj publikojnë albumin "Të Bukurat E Malsisë".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 3