Më mbaj mend (për 1 muaj)


Viola - Syri Keq

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Syri Keq".
3. Video është e këngës "Syri Keq", por nuk këndohet nga Viola.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Viola - Syri Keq  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Pike Ne Zemer"

Komente

Asnjë Koment

18/07/2016

2016-07-18T08:43:47+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Syri Keq" kënduar nga Viola.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Viola i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Motrat Mustafa. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Syri keq na paska pa
jabanxhi qysh jena ba
Sherri huj ka hy ne mes,
jan nda zemrat ne dy pjes

Ref
Halle halle plot koka kjo dynja
hallku kokan m'su gjynahe tuj ba
Llafe llafe plot e rrena sa dush
t'miren o shpirti jem nuk naj don askush

II
nuk na del kjo pun per t'mir
krejt dynjaja me dy ftyr
fjale e huj ska me zan vend
nese pak punojm me mend

Ref
Halle halle plot koka kjo dynja
hallku kokan m'su gjynahe tuj ba
Llafe llafe plot e rrena sa dush
t'miren o shpirti jem nuk naj don askushMë Shumë Këngë Nga Viola:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet