Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Kukaj Retkoceri - Bien Tupanat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

bijn tupanat , po gjemojn
dasme e madhe po fillon
gjith dasmoret nje nga nje
cakrojn gotat edhe ngrejn dolli

reth e rotull dor per dor , po vallzojn kaq bukur o , thurin vallen si kurore per dhendrin dhe nusen o

Mir se erdhet mysafir , per gezime per hajr e per fmi
o me sheqere me llokum
dhe urimet po na rjedhin lum

reth e rotull dor per dor , po vallzojn kaq bukur o , thurin vallen si kuror per dhendrin dhe nusen o

Uron baba djalin e vet
ne trashegime zotit muhabet
oh lumja nena per ket dit
mu mbush shpija me djell e me drit

reth e rotull dor per dor , po vallzojn kaq bukur o , thurin vallen si kuror per dhendrin dhe nusen o


Ky tekst u dërgua nga Redina

Violeta Kukaj Retkoceri - Bien Tupanat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bien Tupanat".
3. Video është e këngës "Bien Tupanat", por nuk këndohet nga Violeta Kukaj Retkoceri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Violeta Kukaj Retkoceri:


Komente 0