Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Kukaj Retkoceri - Rrezja E Parë Shëndrit Prishtinën Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Rrezja e pare Prishtinen ndriqon
Djelli shpinen s'na kthen dot
E thefsh qafen moj re e zez
Merr me veti kta te pabese

Kemi lind ne koder te diellit
Jemi fqinjet e yjve te qiellit
Fare pran jemi me hanen
Dardanine e Ulpianen

Kodra e diellit kodra e bardhe
Je si shpresa qe ringjall
Zerin Arbri po ta leshoj
Shkodra,Kruja do t'degjoje

Me te madhin Skenderbe
Do te nisen per tek ne
Pse na ndlen te fluturojme
Ne Kosoven s'mund ta leshojme

Djepin ton qe na ka rrit
Qe e kan Dardnt si syt
Moj Prishtin moj zemer bardh
Je si shpresa qe ringjall


Ky tekst u dërgua nga autori i kenges IZET RRACI

Violeta Kukaj Retkoceri - Rrezja E Parë Shëndrit Prishtinën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrezja E Parë Shëndrit Prishtinën".
3. Video është e këngës "Rrezja E Parë Shëndrit Prishtinën", por nuk këndohet nga Violeta Kukaj Retkoceri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Violeta Kukaj Retkoceri:


Komente 0