Viona Shabani
Viona Shabani
Viona Shabani
  • Vendlindja:
  • Prishtine Kosovë
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 2 Korrik 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Viona Shabani është këngëtare e njohur. Viona qysh ne femijeri interesohej per muziken, por karriera e saj startoi në fillim të vitit 2007 duke krijuar kënge dhe bashkëpunime me shume këngtarë të skenës shqiptare. Ajo kishte jetuar per nje kohe te gjate jashte Kosoves dhe shume shpejt filloi te adaptohet me gjuhen shqipe dhe rrethin ne te cilein tashme ajo po jeton.
Asaj i vinin çdo ditë lëvdata dhe përgëzime për punën e mrekullueshme që ajo ishte duke e bërë. Viona ka kryer studimet ne Universitetin e Prishtinës ne Ekonomik.

Në Qershor 2009, Viona Shabani merr pjesë në Polifest 2009 me këngën "A Me Do Ti" dhe fitoi çmimin "Debutantja me e mire".

Më datë 16 Prill 2010, Viona Shabani publikon videoklipin "Infarkt".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: caniloni caniloni  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 3