Vita Guhelli
Vita Guhelli

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Prizren Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 26 Tetor 1993
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi

Biografia

BIOGRAFIA: Vita Guhelli është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Vita Guhelli-Soprano Ka përfunduar studimet bachelor dhe master ne drejtimin e solokendimit nē fakultetin e muzikes ne Prishtine. Ka perfunduar studimet e doktorates ne drejtimin e solokendimit ne Sofie duke marre titullin "Doctor of music". Në Maj 2009, Vita Guhelli merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Ngjyrat". Në 2014, Vita Guhelli këndon kolonën zanore të serialit "Stinë Dashurie" me titull "Më Rrëshqet Nga Dora". Në Maj 2015, Vita ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0