Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vitore Matoshi - Çikat Dardane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2

cik dardane kum ke dal
si ylberi permbi valle
o ma ke shkrinj gjithe kohen malesine
o cepa cep krejt dardanine
mi ke shkrinjte kto maja bjeshke
si ylber me ngjura jete
o ma ke shkrinjte ato livadhe
o moj e bukur o moj e bukur cike dardane,
kush i ka kush i ka cikat sulltane
kush i ka kush i ka ma t bukurat vallet
o kush ja shkrinjt trojet sa i jane
o ato jane cikat dardane...
...


Ky tekst u dërgua nga MALËSORVitore Matoshi
Publikimi: 17/05/2019
Muzika: Luan Dagistani
Orkestrimi: Luan Dagistani


Vitore Matoshi - Çikat Dardane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çikat Dardane".
3. Video është e këngës "Çikat Dardane", por nuk këndohet nga Vitore Matoshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vitore Matoshi:


Komente 0