Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vitori Balili - Kenge Per Abaz Aliun Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6

Ceshte ai qe shkon kaluar
Iken si veriu
Me dy tri foshnja ne duar
Eshte Abaz Aliu

Engjell qe mu qase prane
Nga i madhi zot
Pse me rrefen Qerbelane
A do te derdh lot

O moj fushe e Qerbelase
Qe me rri nder sy
Plot me gjak te Ali Abaz
Valle ceshte ai

Ceshte ai qe shkon kaluar
Iken si veriu
Me dy tri foshja ne duar
Eshte Abaz Aliu

Mespermes te ushtrise
Armikut kalon
Si engjell i perendise
Ne ere fluturon

Sherbetor e perendise
Shigjeta se shpon
Eshte nder i trimerise
Zoti e uron

Abaz Ali zu tomorr
Erdhi afer nesh
Shqiperia smbet e gjore
Se zoti e desh


Ky tekst u dërgua nga Kostandin Xhaho

Vitori Balili - Kenge Per Abaz Aliun
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Abaz Aliun".
3. Video është e këngës "Kenge Per Abaz Aliun", por nuk këndohet nga Vitori Balili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

10

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Vitori Balili:


Komente 0