Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjollca Buçaj - Takimi I Pare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2


T'kam takuar nje nat vere
N'bulevardin ne Prishtine
nuk i ndaje syt prej meje
kshtu ma ndeze dashurin

Ref/
Kur te gjej tek streha e vjeter
trupi m' dridhet goja s'flet
vetem hena ndalon hapin
na veshtron permbi qytet

Un te puth me mall te djegur
buzt e tua m'japin zjarr
vetem hena e ka kuptuar
un ty zemren ta kam fal

Ne qerpikun tend te zi
n'çdo takim po dehem un
sa rethoja nkalendar
aq jam netet e pa gjum

Ref/
Kur te gjej tek streha e vjeter
trupi me dridhet goja s'flet
vetem hena ndalon hapin
na veshtron permbi qytet

Un te puth me mall te djegur
buzt e tua m'japin zjarr
vetem hena e ka kuptuar
un ty zemren ta kam fal


Vjollca Buçaj - Takimi I Pare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Takimi I Pare".
3. Video është e këngës "Takimi I Pare", por nuk këndohet nga Vjollca Buçaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vjollca Buqaj:


Komente 0