A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Caki & Lili - Shkoj E Vij Flutrim Si Zogu


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/02/2018

2018-02-11T06:45:32


"Shkoj E Vij Flutrim Si Zogu" is a new song recently added in songs archive sung by Caki & Lili.
Probably the lyrics to this song will be available very soon, but your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody with the lyrics.
The music video from Caki & Lili attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Këngë Shkodrane. We wish that's the lyrics you are looking for:

Shkoj e vij flutrim si zogu tuj mendu’
Ndalem n’at’ dritare vasho me t’shikju’
I: O shpirt sa të du’, del njiher e fol me mu’1
Jeta ime për mbas teje ka mbaru’. :I
Si u shkrina e s’të pashë moj bukuri?
Nën dritare tueja, po kjaj si fëmi.
Kjaj se m’ke hutu’ e s’po di se kah me shku’
Zemra jeme për mbas teje ka mbaru’!
Ti moj vashë n’atë dritare, çfar mendon?
Mue prej gjumit, çfarë kërkove, pse më zgjon?
Oh se kam mbaru’, ma nuk mundem me duru’
Jeta jeme për mas teje krejt u shu’?


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019