Më mbaj mend (për 1 muaj)

Voltan Prodani - Dëgjoje Këngën O Atë! Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Gjashtë tela bëre rrugë pafund
Ku thure gjithë ëndërrat e tua
Sa valë ka deti, që përkund..
Me tinguj jetës ..i the të dua…
Kitares pluhurin, ti ia shkund
Dhe vite pas më kthen mua.

Për ty muzika ish, gjithësia
Me tinguj jete, të kësaj bote
Gishtat e tua…. bënin magji
Aty rrihte kjo zemra jote
Dhe papritur.. dridhet shpirti o zot!!

Ah, një ditë, ç’farë ish kjo ditë e mallkuar
t’i hodhën prangat mizërisht në ato duar
gishtat e tu… sa nuk thirren:
S,lidhet muzika, o të mallkuar!
Nuk lidhen tingujt me zinxhirë!
S,lidhet mendja me asnjë prangë!
Ishin vite të veshtirë
nga ty me ndane.

Një ditë e mora kitaren vetë
E pashë, se rruga ishte e gjatë
Mos këputej një fill ëndrre
Në gjurmët e tua eca, o atë!
Dhe papritur dridhet shpirti…o Zot!!

Dëgjoje këngën time, ti o atë!
të ringjallet ëndërra jote, sado pak!
Gishtat e tua magji bëjn’ prapë me tinguj, ngjyra të kësaj bote!
Merr kitaren, o ate, i dashur,
e pluhurin viteve ua shkund!
Eja të lozim të dy bashk
Rrug’ e muzikës është përjetë e pafund


Voltan Prodani - Dëgjoje Këngën O Atë!
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dëgjoje Këngën O Atë!".
3. Video është e këngës "Dëgjoje Këngën O Atë!", por nuk këndohet nga Voltan Prodani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Voltan Prodani:


Komente 0