Më mbaj mend (për 1 muaj)

Wds - Kujtimi Per Te  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

10/05/2009

2009-05-09T23:00:00+00:00Jeta paska qene nje veper e pashkruar
qe ske ku ta lexosh veshtire per ta kuptuar
si nje peisazh natyre qe shfaqet si mrekulli
dhe brenda tij disa viruse qe zemren ta bajne h
dhe ky virus ne jeten time kthetrat e tij nxorri
gjene me te shrenjte ne bote
nenen mua me mori
me kujtohet oj nene kur ti prekja rrudhat e embla
tani kjo deshire oj nene me plotesohet vec ne endrra
me kujtohet kur isha femije dhe me mbaje ne krah
me falje dashuri dhe me puthje ngadale
por tashti moj nena ime vec vuajtje e mundime
dy dy te peltotuar shume mall ne zemren time
i bej pyetje vetes dhe s'arrij per ta kuptuar
a ekziston ndonje mundesi prap bashke per tu takuar
kete pergjigjje e di vec i madhi zot
dua te flas me te po nuk e di a me ndihmon dot...

REFRENI/
Dua te vdes jo sdua te jetoj
te shkoj ne pafundesi
prane nenes dua tperfundoj
se kam nevoje per ngrohtesi
jeta ime dua qe te jete
si nje film me plot kuptim
me nje fund te bukur
jo vetem me nje fillim

Mbi varrin tend oj nene nje pllak mermer i ftohte
dhe zewmra ime prane qe ka vite qe sgjen ngrohte
sdo doja te ecja para as te kem nje karriere
mjafton te kisha prane te puthja qofte njehere
mu largove oj nene kur per ty pata nevoje
me le ne nje bote te eger ku sdi nga tja filloj
dikur e imja nene me mbushje plot shprese
tashi ka filluar cdo gje te tretet ne harrese
mundohem te jem i lumtur por hidherimin se kaloj dot
ska buzeqeshje ne fytyre vec nje zemer qe pikon lot
nje zemer te derrmuar plot vuajtje e mundime
nje zemer qe sgjen dot ilace per sherime
une e di oj nene ajo do gjeje qetesi
vetem ne ate cast kur bashke do jete me ty....


Ky tekst u dërgua nga Mario (wds)
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet